čtvrtek 22. dubna 2010

PONY EXPRESS

AHOJ PŘÍRODA SE NÁM PROBUDILA A TAK JE ČAS SEZNÁMIT SE S PŘEHLEDEM NAŠICH JARNÍCH A LETNÍCH AKCÍ, KTERÉ SE BUDOU KONAT DO TÁBORA. VĚŘÍM, ŽE SE TI NA NICH BUDE LÍBIT.


KOMÁRÁK

Na tradiční vícedenní výpravu pod stany pojedeme tento rok ke Komárovskému rybníku (nedaleko Rožďalovic). Tato výprava je takovou přípravou na tábor, spíme pod stany, vaříme na ohni a 24 hodin trávíme pod širým nebem. Člověk se tu seznámí s různými věcmi, se stany ve tvaru iglú, ve kterých spíme, s tajemným zařízením zvaným latrína, s krumpáčem, sekerou a lopatou, buzolou a podobnými.
termín: od pátku 7. do neděle 9. května 2010.
sraz: v pátek 7. května v 16:45 na hlavním nádraží Nymburk.
návrat: v neděli 9. května v 16:52 opět na hlavní nádraží
cena: 200 Kč: 150 Kč (jídlo), 50 Kč (vlak).
dobrovolné kapesné: 0-100 Kč.
s sebou: spacák, karimatku, oblečení podle počasí, hygienu (kartáček na zuby, pastu, ručník, mýdlo, hřeben a toaletní papír), baterku, zavírací nůž, blok, tužku, šátek, ešus a lžíci, plavky podle uvážení rodičů.
Vše pokud možno zabaleno v jednom zavazadle (nejlépe batohu), které se poveze autem. Věci na cestu (svačinu a pití) zabalte prosím do malého batůžku.

ZÁVOD SVĚTLUŠEK A VLČAT
Tento rok to bohužel vyšlo nešikovně po sobě, nicméně mám tu čest přihlásit vás do soutěžního klání malých skautů, které se jmenuje Závod světlušek a vlčat. Je to soutěž týmů, které jsou ze všech koutů našeho okresu. Soutěží se ve skautských dovednostech jako je stavba stanů, poznávání přírodnin, pracování s mapou atd. Hlavní na závodu je, že si tam vedoucí i děti užijí spoustu legrace.
termín: od soboty 15. do neděle 16. května 2010.
sraz: v sobotu 15. května v 8:15 na hlavním nádraží Nymburk.
návrat: v neděli 16. května v 12:22 opět na hlavní nádraží
cena: 175 Kč: 150 Kč (jídlo), 25 Kč (vlak).
dobrovolné kapesné: 0-100 Kč.
s sebou: spacák, karimatku, oblečení podle počasí, hygienu (kartáček na zuby, pastu), baterku, zavírací nůž, blok, tužku, šátek, ešus a lžíci, převlek za indiána!!!
Vše pokud možno zabaleno v jednom zavazadle (nejlépe batohu), které se poveze vlakem.

KRAJSKÉ KOLO ZÁVODU SVĚTLUŠEK A VLČAT PŘEHVOZDÍ U ČESKÉHO BRODU
termín: od pátku 4. do soboty 5. června 2010.
sraz: 4. května v 16:15 na hlavním nádraží Nymburk.
návrat: 5. května v 19:22 opět na hlavní nádraží
cena: 100 Kč.
s sebou: večeři na pátek, spacák, karimatku, oblečení podle počasí, hygienu (kartáček na zuby, pastu), baterku, zavírací nůž, blok, tužku, ešus a lžíci.
Vše pokud možno zabaleno v jednom zavazadle (nejlépe batohu), které se poveze vlakem.

Žádné komentáře: